loader image

FINAŁ GRAND PRIX - PUCHA POLSKI w pływaniu

     Jarosław Jankiewicz-Delgado, po długiej rehabilitacji nogi, Jarek rozpoczął sezon 2024 startem w niedzielę (25.05.) w Pucharze Europy w Olsztynie, gdzie pomimo tego, że został przewrócony przez konkurenta w strefie zmian zajął i tak dobre 20 miejsce i był siódmym Polakiem w konkurencji Juniorów. Start w Olsztynie otwiera trudny sezon startowy Jarka, gdyż będzie walczył jednocześnie o klasyfikacje w europejskim rankingu zawodników PRO w kategorii Junior jak i równolegle będzie zmagał się w Pucharach Polski Juniorów aby sfinalizować sezon klasyfikacją i wyścigiem o podium w Mistrzostwach Polski.

Rok 2024 jest dobrym rokiem dla Polskiego triathlonu. Polska będzie mieć wreszcie swojego reprezentanta na Igrzyskach w Paryżu, gdyż Roksana Słupek na przekór wszystkim, zdobyła kwalifikację olimpijską.

Podniesie to prestiż polskiego triathlonu, jak i to, że WTC (World Triathlon Corporation) zdecydował się przyznać organizację Pucharu Europy Juniorów aż w trzech lokalizacjach w Polsce. Wspomniany Olsztyn, Rzeszów i Kielce, gdzie nasz Jarek będzie ścigał się w najbliższą niedzielę z zawodnikami w kategorii Elite.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne starty i udany sezon.