loader image
Informacje

O Klubie

Nasza Historia

Uczniowski Klub Sportowy NAWA Skierniewice działający przy Szkole Podstawowej nr 9 w Skierniewicach powstał w roku 2003. Klub skupia młodzież trenującą pływanie, pięciobój nowoczesny oraz inne dyscypliny pokrewne. Aktualnie trenuje u nas ponad 120 wspaniałych, młodych zawodników w wieku od 8 do 18 lat.

Kształcimy rzesze młodych sportowców, z którymi zdobywamy corocznie setki medali w zawodach różnej rangi. Mamy już na swoim koncie między innymi ponad 170 medali Mistrzostw Polski.

Zawodnicy UKS NAWA Skierniewice reprezentują również barwy Polski startując w zawodach międzynarodowych z Mistrzostwami Świata i Europy włącznie, gdzie ustanawiają rekordy Kraju i województwa.

Jesteśmy organizatorami wielu kolonii i obozów sportowych oraz rekreacyjnych, zarówno w kraju, jak i za granicą. Realizujemy podczas nich bardzo ciekawe programy, bogate między innymi w zajęcia ruchowe.

Nasi

Szkoleniowcy

Marcin Sarna

Trener koordynator - Mistrzowska Klasa Trenerska

Trener koordynator w Klubie, magister wychowania fizycznego, nauczyciel, trener pływania klasy mistrzowskiej, pasjonat sportu i zdrowego trybu życia. Miłośnik biegania – uczestnik wielu maratonów. W swej sportowej pasji łączy żywioły ziemi, wody i powietrza stąd podejmowanie wyzwań triathlonowych. Instruktor i pasjonat narciarstwa, uczestnik wypraw górskich. W swojej pracy trenerskiej przyświeca mu idea czystej olimpijskiej rywalizacji zgodnie z dewizą Citius-Altius-Fortius.

Artur Zakrzewski

Trener - II Klasa Trenerska

Magister wychowania fizycznego, nauczyciel, doświadczony trener pływania i wychowawca młodzieży. Oprócz pływania jego pasją jest bieganie, uczestnik wielu maratonów. Miłośnik zdrowego trybu życia i wszelkiej aktywności fizycznej. Jego wielką pasją jest także piłka nożna – wieloletni kibic jednej z lokalnych drużyn piłkarskich. W swojej pracy trenerskiej stawia na bezpośrednią i indywidualna pracę z zawodnikiem.

Bartłomiej Miśta

Trener - Instruktor Sportu w Pływaniu

Magister wychowania fizycznego, nauczyciel, związany z UKS Nawa Skierniewice od wczesnego dzieciństwa. Były zawodnik, a obecnie trener znający klub oraz pływacki warsztat od podszewki. Uczestnik wielu zawodów rangi mistrzowskiej. Miłośnik sportów siłowych i kulturystyki. Jako trener posiada bardzo dobry kontakt z młodzieżą.

Kamil Szczepaniak

Trener - Instruktor Sportu w Pływaniu

Magister wychowania fizycznego, nauczyciel, wychowawca młodzieży. W swojej pracy trenerskiej wykazuje wielkie zaangażowanie oraz empatyczne i indywidualne podejście do zawodnika. Swoim podejściem i postawą życiową motywuje najmłodszych adeptów pływania do wytężonej pracy. Pasjonat piłki nożnej, kibic i aktywny zawodnik jednej z lokalnych drużyn piłkarskich.

Pamela Broniarek

Trener - Instruktor Sportu w Pływaniu

Jest licencjonowaną trenerką pływania, uprawnienia uzyskała na Warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego, na której również w tym roku (2019) bronić będzie tytuł magistra wychowania fizycznego. Jest również instruktorem kulturystyki. Pływanie jest jej największą pasją, z którą wiąże przyszłość zawodową. Specjalizuje się w stylu dowolnym, jednak jest zwolenniczką wszechstronnego doskonalenia wszystkich stylów. Na co dzień pozytywnie nastawiona do życia, otwarta na innych, chętnie służąca pomocą oraz uśmiechem.