loader image

XXXIII Memoriał Marka Petrusewicza - Wrocław 2022

W dniach 14-15 października już po raz 33 Wrocław był organizatorem Międzynarodowego Memoriału Marka Petrusewicza. To bez wątpienia jedna z najlepiej zorganizowanych imprez pływackich w Polsce. Wszystko na najwyższym światowym poziomie… dla takich chwil warto żyć, wstawać rano, trenować. Plejada gwiazd z Polski i Europy, medaliści ostatnich Mistrzostw Europy, finaliści Igrzysk Olimpijskich. Jak to powiedział Adam zaprzyjaźniony kibic sportowy: „…te zawody to bajka, czegoś takiego jeszcze nigdy w życiu nie widziałem, a na wielu imprezach sportowych w swoim życiu byłem…. 700 zawodników – wszyscy wiedzą co mają robić kiedy startować, nawet minuty opóźnienia. Coś fantastycznego…”. Genialna oprawa, prezentacje zawodników przy światłach reflektorów i ogłuszający doping.

Dla siedemnastoosobowej naszej reprezentacji mityng we Wrocławiu był pierwszym po wakacyjnej przerwie sprawdzianem aktualnej formy. Najlepiej zaprezentowała się Zuzanna Denisiewicz, która trzy krotnie wywalczyła awans do popołudniowych finałów. Startując w finałach w konkurencji 50m stylem grzbietowym zajęła V miejsce (0:29,58) w konkurencji 100m stylem grzbietowym zajęła III miejsce (1:02,93) – BRĄZOWY MEDAL w konkurencji 100m stylem zmiennym zajęła IV miejsce (1:06,09). W konkurencji 200m stylem zmiennym, w której klasyfikowano zawodników na podstawie czasów uzyskanych w bloku eliminacyjnym, Zuzia uplasowała się na wysokim V miejscu.

Druga z naszych eksportowych zawodniczek Alicja Rodziewicz, może się pochwalić także trzema finałami. Alicja w finałach zajmowała następujące lokaty w konkurencji 50m stylem motylkowym V miejsce (0:28,83) w konkurencji 100m stylem motylkowym VII miejsce (1:03,81) w konkurencji 100m stylem zmiennym miejsce VI (1:07,84). Przysłowiową wisienką na torcie był tytuł dla Alicji Rodziewicz, która została uznana za najlepszą zawodniczkę wśród 14-latek. Wrocław żegnamy naładowani sportową energią do Skierniewic wracamy z nowymi zestawami rekordów życiowych. Serdecznie gratulujemy.