loader image

Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 14-lat. Olsztyn 2021

Za nami ostatni odcinek pływackiego serialu pod tytułem Mistrzostwa Polski, w którym wystąpili tym razem juniorzy 14-letni. Sceną zmagań najważniejszych zawodów sezonu zimowego dla zawodników urodzonych w roku 2007 była olsztyńska pływalnia – Aquasfera, to na niej rozgrywały się najważniejsze akcje, w których w głównych rolach nie wątpliwie wystąpili reprezentanci naszego Klubu. Wiele z nich zakończyło się rewelacyjnie dla naszych zawodników, wieńcząc ciężką pracę podczas przygotowań.
Dwa medale w konkurencjach indywidualnych wywalczyła Zuzanna Denisiewicz 🥈🥈 płynąc na dystansach 100m i 200m stylem grzbietowym. Przysłowiową wisienką na torcie był występ naszej sztafety dziewcząt w konkurencji 4x100m stylem zmiennym. Dziewczęta po bardzo zaciętej walce zostały wicemistrzyniami Polski płynąc w składzie – Z. Denisiewicz 🥈, P. Drążkiewicz 🥈, O. Zakrzewska 🥈, I. Sarna 🥈.
W sumie dwudziesto-czterokrotnie skierniewiccy pływacy kwalifikowali się do wyścigów finałowych, czym na pewno potwierdzili przynależność do ścisłej krajowej czołówki. Gratulujemy wspaniałych występów i życzymy dalszej sportowej determinacji.