loader image

European Youth Olympic Festival 2022

Po emocjach związanych z Mistrzostwami Polski przyszedł czas na starty naszych reprezentantów na arenach międzynarodowych, a tu znakomite informacje dotarły do nas z Bańskiej Bystrzycy (Czechy). To właśnie podczas Letniego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Alicja Rodziewicz osiągnęła swój największy sukces w karierze. Skierniewiczanka została piąta pływaczką w Europie w konkurencji 200m stylem motylkowym.

W dniach 25-29 lipca na Słowacji dwójka reprezentantek naszego klubu: Alicja Rodziewicz i Zuzanna Denisiewicz reprezentowały Polskę i Skierniewice podczas European Youth Olympic Festival 2022, czyli Letnim Olimpijskim Festiwalu Młodzieży w Bańskiej Bystrzycy. Alicja startowała w konkurencji 200m stylem motylkowym. W eliminacjach skierniewiczanka spisała się znakomicie, zapewniając sobie pewny awans do półfinałów. Tam poprawiła „życiówkę” (2:19,64), osiągając czwarty wynik w klasyfikacji wśród pływaczek urodzonych w latach 2007-2008. Doskonały start w eliminacjach, czwarte miejsce w biegu półfinałowym po fenomenalnej walce sprawiły, że Polka reprezentująca Uczniowski Klub Sportowy „NAWA Skierniewice” znalazła się w ósemce najszybszych pływaczek w Europie do lat 15 w konkurencji 200m stylem motylkowym. W wielkim finale Alicja zaprezentowała swoją najlepszą wersję, poprawiając rekord życiowy (2:18,90), zajełą ostatecznie piąte miejsce w Europie. Warto dodać, że czołowe zawodniczki, były rok starsze od Ali, co na tym poziomie jest niesłychanie istotne. W zawodach zwyciężyła reprezentantka Włoch, Alice Dimaggio (2007 – 2:12.80) przed Turczynką Betis Sakar (2:15.71) i Węgierką Angyal Zambo (2:17.20). Do podium Alicji zabrakło zaledwie dwóch sekund.

Ostatniego dnia zawodów, Alicja została powołana do składu polskiej sztafety 4x100m stylem zmiennym. Drużyna w składzie: Flawia Kamzol, Anna Bonecka, Alicja Rodziewicz i Wiktoria Gracjasz uplasowała się tuż za podium, ustanawiając przy tym rekord Polski. W Bańskie Bystrzycy reprezentowała nas również Zuzanna Denisiewicz, która w konkurencji 200m stylem grzbietowym uplasowała się na 16 miejscu, a w konkurencji 200m stylem zmiennym, była najlepsza z Polek. Start zakończyła jednak bez awansu. Do finałów zabrakło zaledwie pół sekundy.

Wielkie GRATULACJE dla Zuzi i Alicji za kolejne sukcesy z orzełkiem na piersi.