loader image

Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców – Łódź 2018

Za nami Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu – Łódź 2018, na których skierniewiccy pływacy, a tak dokładnie pływaczki, wywalczyły srebrne medale w konkurencji 4x200m stylem dowolnym w kategorii młodzieżowców! Dziewczęta płynęły w składzie: Natalia Zyga, Patrycja Bialkowska, Izabela Zyga i Pamela Broniarek. Spośród naszych juniorów startujących w gronie seniorów najwyższą lokatę wywalczyła Alicja Ulicka – ósma w konkurencji 100m stylem grzbietowym. Ala również dwukrotnie kwalifikowała się do finału B w konkurencjach 200 i 50m stylem grzbietowym. Do grona finalistek dołączyła również Kornelia Walz, która w konkurencji 50m stylem klasycznym wywalczyła ósme miejsce w finale B. Nie udało się wywalczyć nszym zawpdnikom kwalifikacji do Mistrzostw Europy Juniorów, najbliżej szczęścia była Alicja Ulicka, której zabrakło do wypełnienia wymaganego minimum dziewięć dziesiątych sekundy. Reprezentanci naszego klubu ustanowili w sumie dwadzieścia dwa nowe rekordy życiowe, a to dobrze rokuje przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski w kategoriach juniorskich. Życzymy powodzenia!!!