loader image

Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodziezowców w Pływaniu - Lublin 2022

Janek Michalak, Joanna Świderska, Natalia Górska i Jakub Lesiński reprezentowali nas w Lublinie podczas Głównych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu. Janek Michalak startując w konkurencjach stylu zmiennego dwukrotnie kwalifikował się do finałów seniorskich. Na dystansie 400m wywalczył trzecie miejsce w finale B, zaś na dystansie 200m również w finale B zajął miejsce drugie uzyskując piąty czas (2:06,83) wśród młodzieżowców. Do finału A konkurencji 200m stylem motylkowym zakwalifikowała się Joanna Świderska, która zakończyła rywalizację na dziesiątej pozycji wśród seniorów. Nasza sztafeta mix płynąc w składzie Lesiński, Michalak, Świderska, Górska zajęła w konkurencji 4x100m stylem zmiennym zajęła dziesiąte miejsce. Gratulujemy naszym zawodnikom osiągnięć w Lublinie i życzymy sukcesów w mistrzostwach Polski Juniorów, a Jankowi Michalakowi powodzenia w realizacji naukowych i sportowych celów w Emmanuel College w Stanach Zjednoczonych.