loader image

Wojewódzka Liga Dzieci i Młodzików - I runda

Nasi młodzi reprezentanci naszego Klubu nie zwalniają tempa. Za nami intensywny początek listopada obfitujący w dużą liczbę startów na przestrzeni ostatnich 2 tygodni. Po rywalizacji w Opocznie, Gliwicach, Wrocławiu, Sochaczewie oraz Warszawie Nasi Zawodnicy i Zawodniczki mieli okazję rywalizować na dobrze znanej na co dzień skierniewickiej pływalni. W dniu 17.11.2021 zainaugurowano zmagania w ramach Ligi dzieci i młodzika sezonu 2021/2022. Rywalizacja sportowa przyciągnęła do Skierniewic aż 303 zawodników i zawodniczek startujących z Okręgu Łódzkiego. UKS tego dnia w rywalizacji sportowej wywalczył 8 medali z czego 7 w startach indywidualnych 2 x 🥇 3 x 🥈 2 x 🥉 oraz 1 x 🥉w sztafecie.
Rywalizację sportową otworzyły biegi sztafetowe 4x50m stylem zmiennym rozgrywane w formule mix (2 zawodników + 2 zawodniczki).
Bardzo dobrze zaprezentowała się sztafeta z rocznika 2011 która w składzie (Rupiński, Jankiewicz-Delgado, Sałkowski, Krawczyk) zajęła wysoką V pozycje tracąc do III miejsca tylko 2 sekundy.
Starsi zawodnicy z rocznika 2010 zakończyli ostatecznie na VII pozycji (Ambroziak, Wieczorek, Urbanek, Kotowoda).
W rywalizacji indywidualnej medale naszego Klubu wywalczyli:
Nella Krawczyk
🥈w konkurencji 50m stylem motylkowym,
Tymon Sałkowski
🥉w konkurencji 50 m stylem grzbietowym,
🥉w konkurencji 50m stylem motylkowym,
Lena Wieczorek
🥇w konkurencji 50m stylem klasycznym,
🥈w konkurencji 50m stylem motylkowym,
Maria Urbanek
🥇w konkurencji 50m stylem grzbietowym,
🥈w konkurencji 50m stylem dowolnym.
Wysokie lokaty wywalczyli:
Michał Maszewski
V miejsce w konkurencji 50m stylem motylkowym,
Lena Lasota
V miejsce w konkurencji 50m stylem grzbietowym,
Anna Sypniewska
V miejsce w konkurencji 50m stylem motylkowym,
IV miejsce w konkurencji 50m stylem grzbietowym,
Kamila Sałuda
VI miejsce w konkurencji 50m stylem dowolnym,
Nela Kania
VI miejsce w konkurencji 100m stylem grzbietowym.
Zmagania sportowe zakończyły wyscigi sztafetowe 6×50 m stylem dowolnym po dwóch zawodników z każdego z rocznika. Nasz Klub wystawił 2 składy. Pierwszy z nich ostatecznie sklasyfikowany został na III pozycje w sztafecie wystąpiły: Lasota, Krawczyk, Wieczorek, Urbanek, Leszczyńska, Kania drugi nasz zespół uplasował się na V miejscu – Sypniewska, Sałuda, Rakieć, Perka, Lendzion, Golis.
Podsumowując, za zmagania sportowe należy szczególnie pochwalić liczną grupę pływaków i pływaczek UKS Nawa z rocznika 2011, którzy po raz pierwszy zadebiutowali startami w ramach Ligi Dzieci i Młodzików. Cieszy Nas fakt, iż w najmłodszej grupie znalazło się aż 11 zawodników z 26 osobowej reprezentacji Naszego klubu. Mamy nadzieję, że wśród tej grupy znajdą się następcy, którzy w niedalekiej przyszłości będą podtrzymywać dobre tradycję pływackie naszego klubu.
Reprezentację UKS w zawodach Uzupełnili: Laila Abeid, Zofia Michalska, Weronika Gajek oraz debiutujący: Igor Dudziński, Aleksandra Radek, Natasza Broniarek.
Wszystkim zawodnikom gratulujemy uzyskanych wyników, poprawionych rekordów życiowych, a przede wszystkim zdobytych doświadczeń startowych.