loader image

Jesienne Rozpływanie o Puchar Książąt Mazowieckich – Ciechanów

W dniu 29 września odbyły się w Ciechanowie zawody „Jesiennego rozpływania o puchar Książąt Mazowieckich pod patronatem Prezydenta Miasta Ciechanów”. Wczesnym rankiem do Ciechnowa wyruszyła 13 osobowa grupa najmłodszych zawodników klubu UKS Nawa Skierniewice. Tego dnia rywalizowali oni na basenie 25m w następujących konkurencjach: 50m stylem dowolny, 50m stylem motylkowym, 50m stylem grzbietowym, 50m stylem klasycznym, 100m stylem zmiennym oraz sztafecie 4x50m stylem dowolny. Warto podkreślić, iż były to pierwsze starty naszych zawodników w tym sezonie. Reprezentanci klubu UKS Nawa Skierniewice wywalczyli w sumie 18 miejsc w przedziale I-VI z czego aż 7 z nich premiowanych było medalami: 2 złotymi, 3 srebrnymi i 2 brązowymi. Złote medale w swoich konkurencjach wywalczyła: Rodziewicz Alicja 50m stylem motylkowym oraz 100m stylem zmiennym. Srebrne medale: Karwat Bartłomiej w konkurencji 50m stylem motylkowym, Lesiak Weronika w konkurencji 100m stylem zmiennym. Brązowy medal Rodziewicz Alicja w konkurencji 50m stylem dowolnym. Warto podkreślić, iż bardzo dobrze zaprezentowały się nasze sztafety zdobywając dwa medale. Sztafeta żeńska w składzie: (Nowak Kaja, Lesiak Weronika, Petrykowska Zuzanna Rodziewicz Alicja) wywalczyła II miejsce konkurencji 4x50m styl dowolnym. Jeden stopień niżej swoje zmagania na tym samym dystansie ukończyła sztafeta męska w składzie: (Astrabas Adam, Modzelewicz Dawid, Kowalczyk Szymon, Karwat Bartłomiej). Wszystkim zawodnikom gratulujemy uzyskanych wyników i życzymy sukcesów kolejnych startach.