loader image

Komunikat

W związku z dalszą niemożliwością prowadzenia zajęć treningowych w bezpośredni sposób, będziemy je nadal kontynuować sposób zdalny. Mając na uwagę specyfikę naszej dyscypliny jaką jest pływanie, mamy świadomość, że treningi jakie teraz realizują nasi zawodnicy są tylko namiastką prawidłowego treningu. Nic tak naprawdę nie zastąpi nam dostępu do pływalni i realizacji treningu w wodzie. Mimo wszystko wierzymy, że na bieżąco przesyłane do zawodników zestawy ćwiczeń jak również zestawy ćwiczeń umieszczane na stronie Klubu są przez Was realizowane. Prosimy abyście pamiętali o zasadach, których przestrzeganie powinno wykluczyć możliwość doznania urazu, a przynajmniej znacznie ograniczyć czy zminimalizować ryzyko kontuzji podczas zdalnego wykonywania ćwiczeń.

  1. Zawodnik wykonuje ćwiczenia ruchowe zawsze w obecności osoby dorosłej.
  2. Przed każdym rozpoczęciem zadań należy dokładnie sprawdzić przestrzeń pod względem bezpieczeństwa. Upewnić się, że wszystkie sprzęty, meble, przedmioty, znajdują się w odpowiedniej odległości i nie stanowią zagrożenia dla ćwiczących.
  3. Zawodnik powinien ćwiczyć w stroju i obuwiu sportowym lub ewentualnie boso.
  4. Wszystkie ćwiczenia zawodnik wykonuje na miarę swoich możliwości psychofizycznych.
  5. Jeżeli, którekolwiek zadanie jest za trudne, należy wykonać łatwiejsze lub zmniejszyć liczbę powtórzeń
  6. Należy zwrócić uwagę na podłoże. Najlepiej ćwiczenia wykonywać na parkiecie, panelach, dywanie lub innej nawierzchni, która zmniejsza ryzyko poślizgnięcia się.
  7. W trakcie podskoków należy zawsze uginać kolana.
  8. Wykonując dane ćwiczenie należy dbać o prawidłową technikę.
  9. Każde zadanie należy wykonywać z uśmiechem i do ulubionej muzyki.

Zachęcamy również do udziału w konsultacjach trenerskich w wersji o-line. Linki do spotkań zamieszczane są w grupie Facebook/UKS NAWA Skierniewice na 15 minut przed jego rozpoczęciem. Na specjalną prośbę link może być również przesyłany na e-mail.

Poniedziałek w godzinach 17:00-18:00

Środa w godzinach 17:00-18:00

Piątek w godzinach 17:00-18:00

Trzymajcie się zdrowo!!!