loader image

Wojewódzka Liga Dzieci i Młodzików w Pływaniu - runda finałowa

W niedzielę 22.11.2020 w Opocznie została rozegrana IV finałowa edycja ligi dzieci i młodzików w pływaniu. Pomimo pandemii zawody ściągnęły do Opoczna najlepszych zawodników z województwa łódzkiego, między, którymi znaleźli się oczywiście reprezentanci naszego klubu. Pośród wszystkich uczestników nasza grupa nie tylko wiodła prym jeśli chodzi o liczbę uczestników ale również i zajmowane najwyższe miejsca w rywalizacji. Medale dla UKS NAWA Skierniewice wywalczyli: Alicja Rodziewicz – 1 miejsce w konkurencji 200m stylem motylkowym z wspaniałym wynikiem 2:36,61, który jest nowym rekordem okręgu łódzkiego!!!. Ala zajęła również 1 miejsce w konkurencji 100m stylem zmiennym. Inez Sarna- 1 miejsce w konkurencji 50m stylem dowolnym, Zuzanna Denisiewicz – 2 miejsce w konkurencji 200m stylem klasycznym i 2 miejsce w konkurencji 100m stylem zmiennym, Oliwia Zakrzewska – 3 miejsce w konkurencji 200m stylem motylkowym, Pola Drążkiewicz – 3 miejsce w konkurencji 200m stylem klasycznym, Bartłomiej Karwat – 3 miejsce w konkurencji 100m stylem zmiennym oraz 3 miejsce w konkurencji 200m stylem motylkowym, Weronika Lesiak – 1 miejsce w konkurencji 200m stylem klasycznym i 3 miejsce w konkurencji 100m stylem zmiennym. W wyścigach sztafetowych, które jak zawsze wywołują dużo emocji świetnie spisały się nasze mixy startujące w konkurencji 4 x 50m stylem dowolnym zawodnicy z rocznika 2008 zajęli  1 miejsce – skład sztafety: Rodziewicz, Pietrowski, Lesiak, Karwat, natomiast zawodnicy z rocznika 2007 zajęli miejsce trzecie – skład sztafety: Denisiewicz, Brodowski, Głowacki, Sarna. W ostatniej konkurencji drużynowej zawodów 6 x 50m stylem grzbietowym nasze drużyny dziewcząt zajęły pierwsze miejsce (Denisiewicz, Lesiak, Lendzion, Rodziewicz, Leszczyńska, Zakrzewska, oraz piąte (Sarna, Nowak, Kania, Petrykowska, Popielarczyk, Michalik). Nie zapominajmy o zawodnikach, którzy zajęli miejsca w pierwszych „dziesiątkach” rywalizacji: Sebastian Głowacki – 7 miejsce w konkurencji 200m stylem klasycznym, Pola Drążkiewicz – 10 miejsce w konkurencji 100m stylem zmiennym, Celina Trzeciak Celina – 8 miejsce w konkurencji 200m stylem klasycznym, Julian Pietrowski- 7 miejsce w konkurencji 50m stylem dowolnym, Oliwia Zakrzewska – w konkurencji 50m stylem dowolnym, Michał Brodowski – 8 miejsce w konkurencji 200m stylem klasycznym, Inez Sarna Inez – 8 miejsce w konkurencji 100m stylem zmiennym, Weronika Michalik – 7 miejsce w konkurencji 100m stylem zmiennym, 4 miejsce w konkurencji 200m stylem klasycznym, Zuzanna Petrykowska – 7 miejsce w konkurencji 200m stylem klasycznym. W końcowej klasyfikacji podsumowującej cztery rundy rywalizacji nasza reprezentantka Lesiak Weronika uplasowała się na trzeciej pozycji wśród 12-latków. Gratulujemy wszystkim uczestnikom wspaniałych startów trzymamy kciuki za kolejne.