loader image

Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12-13lat

W dniach 27-28.03.2019r na skierniewickiej pływalni odbyła się I runda Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12-13 lat w Pływaniu. W dwudniowych zawodach uczestniczyło 152 zawodników z 12 klubów Województwa Łódzkiego. Piętnastoosobowa reprezentacja Uczniowskiego Klubu Sportowego „NAWA Skierniewice” wywalczyła cztery medale. Złoty medal dla Skierniewic zdobyła Inez Sarna, która zwyciężyła w konkurencji 100 m stylem grzbietowym. Dwukrotnie na podium stawała Oliwia Zakrzewska zdobywając dwa srebrne medale w konkurencji 200m stylem grzbietowym oraz 100 m stylem grzbietowym. Brązowy medal wśród 13-latek w konkurencji 100m stylem grzbietowym wywalczyła Paulina Dudek. Miejsca w pierwszej szóstce naszych zawodników: 4 miejsce Oliwia Zakrzewska w konkurencji 100m stylem motylkowym, 4 miejsce Inez Sarna w konkurencji 200m stylem grzbietowym, 4 miejsce Pola Drążkiewicz w konkurencji 100m stylem klasycznym, 4 miejsce sztafeta mieszana w konkurencji 4×50 stylem zmiennym (Sarna, Drążkiewicz, Zakrzewska, Stoliński), 4 miejsce sztafeta mieszana w konkurencji 4×50 stylem dowolnym (Zakrzewska, Drążkiewicz, Stoliński, Sarna), 5 miejsce Pola Drążkiewicz w konkurencji 200m stylem klasycznym, 5 miejsce Julia Furmańska w konkurencji 100 stylem klasycznym, dwa razy 5 miejsce Jarosław Jankiewicz-Delgado w konkurencjach 100m stylem grzbietowym i 200m stylem grzbietowym, 5 miejsce sztafeta mieszana w konkurencji 4×50 stylem dowolnym (Lipowska, Jankiewicz-Delgado, Maszewski, Dudek), 6 miejsce Weronika Michalik w konkurencji 100 m stylem klasycznym, 6 miejsce Nadia Lipowska w konkurencji 100m stylem dowolnym. Za bardzo dobre występy nasza zawodniczka Oliwia Zakrzewska znalazła się wśród najlepszych dziewcząt 12-letnich plasując się na ósmej pozycji. Gratulujemy znakomitych osiągnięć naszym zawodnikom i życzymy dalszego rozwoju pływackiego.