loader image

Mistrzostwa Polski Juniorów 17-18lat - Oświęcim 2023

Jako ostatni do rywalizacji w ramach letnich mistrzostw Polski 2023 przystąpili juniorzy 17-18letni, którzy na oświęcimskiej pływalni rywalizowali w dniach 18-21 lipca o miano najszybszych pływaków w kraju. Czwórka reprezentantów Skierniewic – Julia Furmańska, Natalia Górska, Joanna Świderska i Mikołaj Maszewski dzielnie walczyli w każdym ze swoich startów. Najwyższą lokatę wywalczyła Joanna Świderska, która startując w konkurencji 200m stylem motylkowym zajęła czwarte miejsce. Pomimo ustanowienia nowego rekordu życiowego (2:23,88) Asia już po raz czwarty w swojej karierze ociera się o podium krajowego czempionatu. W finałach Świderska wystąpiła jeszcze w konkurencji 100m stylem motylkowym zajmując w nim siódme miejsce w finale A oraz w konkurencji 50m stylem motylkowym zajmując piąte miejsce w finale B. Do wyścigów finałowych kwalifikował się również Julia Furmańska, która w konkurencji 400m stylem zmiennym płynąc w finale B wywalczyła w nim siódme miejsce, zaś w konkurencji 200m stylem motylkowym sklasyfikowana została na piątej lokacie finału B. Natalii Górskiej i Mikołajowi Maszewskiemu nie udało się przebrnąć przez kwalifikacje, Natalia najwyższą lokatę osiągnęła w konkurencji 100m stylem dowolnym – 27 miejsce, Mikołaj najwyżej zaś został sklasyfikowany w konkurencji 400m stylem dowolnym – 37 miejsce.