loader image

Mistrzostwa Polski Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów 17-18lat

      Przez pięć dni rywalizowali na bydgoskiej pływalni Astoria seniorzy, młodzieżowcy i juniorzy 17-19lat w Mistrzostwach Polski. Nasza reprezentacja w składzie Joanna Świderska, Natalia Górska, Jakub Lesiński oraz Alicja Ulicka i Jan Michalak, którzy przygotowywali się do startów w Stanach Zjednoczonych zaliczyli bardzo udane występy. O przysłowiowy krok od medalu była nasza zawodniczka Alicja Ulicka, która w konkurencji 200m stylem grzbietowym wywalczyła czwarte miejsce.
Wysokie lokaty zajmowała również Joanna Świderska w konkurencji 50m stylem motylkowy zajmują szóste miejsce, płynąc w finale B o dwie setne sekundy szybciej niż brązowa medalistka (0:28,22), Asia była również szósta w konkurencji 100m stylem motylkowym.
Z bardzo dobrej strony zaprezentował się Janek Michalak nasz etatowy zmiennista, tym razem najlepszy swój występ zanotował w konkurencji 200m stylem grzbietowym, ustanawiając swój nowy rekord życiowy uplasował się na szóstym miejscu, Janek w swoich kolejnych startach w konkurencji 200m stylem motylkowym wywalczył ósme miejsce, zaś w konkurencji 200m stylem zmiennym był dziewiąty.
Natalia Górska w konkurencji 200m stylem grzbietowym zajmując w finale juniorskim drugie miejsce została sklasyfikowana na piętnastym miejscu.
Jakub Lesiński najwyższą lokatę uzyskał w konkurencji 200m stylem grzbietowym plasując się na 27 pozycji.
Podczas mistrzostw ostatnie sprawdziany przed mistrzostwami Polski juniorów zaliczyły nasze dwie reprezentantki Zuzanna Denisiewicz i Alicja Rodziewicz, obie w swoich koronnych konkurencjach w rywalizacji z seniorami awansowały do finałów. Zuzia w konkurencji 200m stylem grzbietowym, zaś Ala w konkurencji 200m stylem motylkowym.
W mistrzostwach po raz pierwszy w historii Klubu w ścisłym finale seniorskim wystartowały dwie nasze reprezentantki, doświadczona Alicja Ulicka i przebojem wdzierająca się do krajowej czołówki Zuzanna Denisiewicz. Obie walczyły o miano najszybszych w kraju w konkurencji 200m stylem grzbietowym.
Gratulujemy występów młodzieżowcom i juniorom, a już teraz trzymamy mocno kciuki za występu naszych juniorów, którzy już za parę dni powalczą o miano najszybszych pływaków w kraju w kategoriach juniorskich.