loader image

Mistrzostwa Województwa Łódzkiego 9,10 i 11-latków

Za nami jeden z głównych startów w sezonie w wykonaniu najmłodszych pływaków UKS Nawa Skierniewice. Mistrzostwa Województwa Łódzkiego 9,10 i 11-latków przypadły w tym roku na dzień 8 marca, czyli w święto Naszych Kobiet. Rywalizacja rozegrana została na obiekcie Politechniki Łódzkiej w pływackim sercu Łodzi zwanym Zatoką Sportu. Do sportowych zmagań przystąpiło aż 19 klubów, a dobra postawa Pływaków i Pływaczek UKS NAWA Skierniewice zwieńczona została zdobyczami medalowymi.

Srebrny medal w konkurencji 25m stylem klasycznym

Bardzo dobry start na dystansie 25m stylem motylkowym zaliczyła Zuzia Karwat-Michalak, która ostatecznie uplasowała się na V pozycji w swojej kategorii wiekowej

Rywalizację zespołową – rozegrano w formule mieszanej. Nasze drużyny zajęły odpowiednio następujące pozycje:

VI miejsce 4x50m stylem zmiennym Mix

(Puciłowska, Kawczyńska, Kalisiak, Pąsiek)

VII miejsce 4x50m stylem zmiennym Mix

(Głowacki, Sałkowska, Gomez-Robert, Dwóżnika)

X miejsce 4x50m stylem dowolnym Mix

(Gomez Figat, Buczek, Bednarek, Karwat-Michalak)

Wśród kadry Naszych zawodników znaleźli się debiutujących pływacy i pływaczki. Mieli oni szanse po raz pierwszy zaprezentować swoje pływackie umiejętności. W grupie tej znaleźli się Klara Supera, Mikołaj Jędrzejewski, Franek Kubalewski oraz Kacper Majka. Grono naszych zawodników uzupełnili: Franek Głowacki, Julek Burek, Filip Błaszczyk, Karolina Zajączkowska, Hanna Michalska, Amelia Bednarek, Adam Pąsiek, Martyna Puciłowska, Mateusz Buczek, Zosia Kawczyńska, Dominika Piątkowska, Jakub Jarczewski, Emilia Dwórznik.