loader image

Mistrzostwa Województwa Łódzkiego

W dniach 17-18.02.2018 już po raz czwarty Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w Pływaniu odbyły się Rawie Mazowieckiej. Na pływalni Aquarium do rywalizacji zgłosiło się 295 zawodników z 17 klubów. Z uwagi, że zawody miały charakter otwarty w zawodach prócz klubów z województwa wzięły udział również ekipy z całego kraju w tak doborowym towarzystwie z bardzo dobrej strony zaprezentowała się reprezentacja Skierniewic. Zawodnicy z UKS NAWA Skierniewice w sumie wywalczyli 36 medali !!! (11 złotych, 14 srebrnych i 11 brązowych). Multimedalistkami zostały Kornalia Walz zdobywając trzy złote medale w konkurencjach 50m stylem dowolnym, 50m stylem klasycznym i 50m stylem motylkowym i jeden srebrny w konkurencji 100m stylem zmiennym oraz jej koleżanka klubowa Alicja Ulicka, która zakończyła zawody z dorobkiem pięciu medali jeden złoty w konkurencji 50m stylem grzbietowym, trzy srebrne w konkurencjach 100 i 200m stylem grzbietowym i w konkurencji 100m stylem dowolnym i jeden brązowy w konkurencji 50m stylem dowolnym. Medale w konkurencjach indywidualnych zdobywali również:

Bartosz Brodowski – trzy brązowe medale w konkurencjach 50m stylem dowolnym oraz 50 i 100m stylem motylkowym

Łukasz Chmielowiec – złoty w konkurencji 50m stylem motylkowym

Paulina Dudek – srebrny w 100m stylem grzbietowym oraz dwa brązowe w konkurencjach 400m stylem zmiennym i 50m stylem grzbietowym

Szymon Dębski – złoty w konkurencji 100m stylem motylkowym

Gracjan Kostański- srebrny w konkurencji 400m stylem zmiennym

Nadia Lipowska – srebrny w konkurencji 200m style dowolnym i brązowy w konkurencji 200m stylem motylkowym

Joanna Świderska – brązowy w konkurencji 200m style motylkowym

Wspaniałą dawkę emocji zafundowały nam zespoły sztafetowe, które obrazując siłę skierniewickiego klubu wywalczyły w sumie sześć medali. Złote medale wywalczyli nasi zawodnicy w konkurencjach 4x50m stylem zmiennym mężczyzn – sztafeta płynęła w składzie: Dębski, Brodowski, Stefanowski i Chmielowiec Ł, 4x50m stylem zmiennym kobiet – sztafeta płynęła w składzie: Ulicka, Walz, Orłowska, Górska J, 4x50m stylem dowolnym mieszane – sztafeta płynęła w składzie: Ulicka, Walz, Brodowski i Chmielowiec Ł. Srebrne medale wywalczyli nasi zawodnicy w konkurencjach 4x100m stylem dowolnym mężczyzn – sztafeta płynęła w składzie: Skowronek, Dębski, Brodowski, Stefanowski i 4x100m stylem dowolnym kobiet – sztafeta płynęła w składzie: Górska J, Orłowska, Walz, Ulicka. Brązowy medal w konkurencji 4x50m stylem dowolnym mieszane wywalczyła sztafeta płynąca w składzie: Świderska, Górska N, Kostański, Lesiński. Teraz czas na dalsze szlifowanie formy w kierunku najważniejszych w sezonie letnim startów. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.