loader image

Od Młodzika do Olimpijczyka V eliminacje

Sprawdzian aktualnej formy mają za sobą młodzi zawodnicy UKS Nawa Skierniewice, którzy w minioną sobotę startowali w kolejnych eliminacjach cyklu zawodów Od Młodzika do Olimpijczyka. Rywalizacja sportowa w tych prestiżowych zawodach powoli wkracza w decydującą fazę. Dotychczas zawodnicy rywalizowali na pływalni 25-metrowej, zaś w sobotę 9 kwietnia po raz pierwszy w tym roku ścigali się na obiekcie WARSZAWIANKI – pływalni o wymiarach olimpijskich. Dla większości naszych zawodników był to pierwszy starty w życiu na tak zwanym „długim basenie”. Reprezentacja Uczniowskiego Klubu Sportowego Nawa Skierniewice w stolicy wywalczyła 2 brązowe medale.

Maria Urbanek brązowy medal w konkurencji 100m stylem grzbietowym.

Maja Sałkowska brązowy medal w konkurencji 50m stylem klasycznym.

Wysokie miejsca w rywalizacji zajmowali:

Maja Sałkowska – IV miejsce w konkurencji 50m stylem motylkowym,

Robert Gomez-Figat -VII miejsce w konkurencji 50m stylem motylkowym,

Tymon Sałkowski – IX miejsce w konkurencji 100m stylem grzbietowym,

Lena Wieczorek – VII  miejsce w konkurencji 100m stylem klasycznym, VIII miejsce w konkurencji 100m stylem grzbietowym i IX miejsce w konkurencji 200m stylem zmiennym.

Liczną reprezentację Naszego klubu w tym dniu uzupełnili: Pola Klepaczko, Inka Starbała, Maja Klasztorna, Nella Krawczyk, Natalia Jankiewicz-Delgado, Lena Lasota, Agata Rakieć, Amelia Żerek, Igor Dudziński, Michał Maszewski, Filip Rupiński, Tymon Nowicki, Wojciech Ambroziak, Michalina Gałka, Kamila Sałuda, Zofia Michalska, Natasza Broniarek, Nikolina Maj, Anna Sypniewska, Karolina Leszczyńska, Maria Lendzion, Nela Kania oraz debiutujący Krzysztof Warda.

Wszystkim zawodnikom i zawodniczkom gratulujemy uzyskanych wyników sportowych i poprawionych rekordów życiowych, a przede wszystkim cieszymy się ze zdobytych doświadczeń startowych.