loader image

Ogólnopolska Olimpiada Młodziezy - Gliwice 2023, Mistrzostwa Polski Juniorów 15lat - Lublin 2023

Za nami rekordowo gorący weekend i to nie tylko z uwagi na warunki pogodowe, ale przede wszystkim na wspaniałe występy naszych pływaków.

W dniach 13-16.06.2023 jednocześnie na dwóch obiektach w Gliwicach i Lublinie rywalizowali juniorzy o miano najlepszych w Polsce. Pływalnia Aqua Lublin gościła zawodników rywalizujących w Mistrzostwach Polski Juniorów 15lat, zaś na pływalni Olimpijczyk w Gliwicach rywalizowali 16-latkowie w Mistrzostwach Polski Juniorów 16lat w ramach XXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich.

12 MEDALI DLA ZAWODNIKÓW ZE SKIERNIEWIC!!!

7 złotych

4 srebrne

1 brązowy

W Lublinie nasza reprezentacja w składzie: Alicja Rodziewicz, Weronika Lesiak, Bartłomiej Karwat uplasowała się na drugim miejscu w klasyfikacji medalowej zaraz za reprezentacją klubu G-8 Bielany Warszawa (startowało 161 klubów).

W Gliwicach w ramach rywalizacji drużynowej Olimpiady Młodzieży, która odbyła się pomiędzy województwami reprezentacja województwa łódzkiego w skład której weszli również zawodnicy UKS NAWA Skierniewice (Zuzanna Denisiewicz, Inez Sarna, Oliwia Zakrzewska, Pola Drążkiewicz, Sebastian Głowacki, Michał Brodowski) zajęła drugie miejsce.

Pomimo bardzo niefortunnego początku rywalizacji, kiedy to dwie nasze sztafety zostały zdyskwalifikowane pozostała część rywalizacji to już pasmo sukcesów!!!

Najwięcej medali wywalczyła Alicja Rodziewicz – cztery złote i jeden srebrny, Ala ma jeszcze przed sobą występy reprezentacyjne podczas EYOF na Słowenii.

Zuzanna Denisiewicz trzykrotnie stawała na najwyższym stopniu podium, a przy tym w konkurencji 200m stylem grzbietowym osiągnęła rezultat, który dawał by jej podczas tegorocznych Mistrzostwa Polski Seniorów przepustkę na Mistrzostwa Europy. Weronika Lesiak specjalistka stylu klasycznego dwukrotnie wywalczyła tytuł wicemistrzyni Polski. Do grona naszych medalistów dołączy Bartłomiej Karwat zdobywając dwa medale w konkurencjach stylu motylkowego. Nasz wspaniała czwórka – Zuzanna Denisiewcz, Pola Drążkiewicz, Oliwia Zakrzewska i Inez Sarna, po raz kolejny potwierdziła że stanowi najlepiej dobrany zespół w Polsce wygrywając w wyścigu sztafetowym w konkurencji 4x100m stylem zmiennym.

Prócz zdobyczy medalowych nasi zawodnicy również wielokrotnie kwalifikując się do ścisłych finałów zajmowali w nich wysokie lokaty, niejednokrotnie kończąc swój występ zaraz za miejscami medalowymi.