loader image

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - Mistrzostwa Polski Juniorów 17-18lat - Oświęcim 2022

W Mistrzostwach Polski Juniorów 17-18lat w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży reprezentowała nasz Klub trójka zawodników. W tym roku gospodarzem Olimpiady Młodzieży była Małopolska, zaś pływacka rywalizacja odbyła się na pływalni 50-cio metrowej w Oświęcimiu. Już pierwszego dnia rywalizacji Joanna Świderska awansowała do finału A w konkurencji 100m stylem motylkowym zajmując w nim ósme miejsce, Natalia Górska również uzyskała kwalifikacje do popołudniowej sesji finałowej zajmując drugie miejsce w finale B w konkurencji 50m stylem dowolnym. Jakub Lesiński startując w konkurencji 200m stylem grzbietowym został ostatecznie sklasyfikowany na XX miejscu. W drugim dniu rywalizacji awans do finału B wywalczyła Joanna Świderska w konkurencji 50m stylem motylkowym, w którym zajęła drugie miejsce. Na zakończenie Mistrzostw w trzecim dniu zmagań wspaniały start zaliczyła Joanna Świderska, która bez większych problemów zakwalifikowała się do wyścigu finałowego w konkurencji 200m stylem motylkowym. W popołudniowej sesji w bezpośredniej walce o medale, Asia po zaciętej walce zameldowała się mecie na czwartej lokacie, poprawiając swój dotychczasowy rekord życiowy o ponad 4 sekundy. W ostatnim dniu Mistrzostw w finałach wystąpiła również Natalia Górska startując w konkurencji 100m stylem grzbietowym w finale B zajęła 5 miejsce, zaś Jakub Lesiński również w konkurencji 100m stylem grzbietowym został sklasyfikowany na 32 miejscu.