loader image

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – Mistrzostwa Polski Juniorów 17-18lat

Jako ostatni w sezonie letnim do walki o jak najwyższe lokaty w krajowym czempionacie przystąpili juniorzy 17-18letni. Mistrzostwa Polski w pływaniu w tej kategorii wiekowej odbywają się w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, której gospodarzem w tym roku jest województwo śląskie, a miastem goszczącym najlepszych pływaków z kraju były Gliwice. Pięcioosobowa reprezentacja UKS NAWA Skierniewice poszczycić może się bardzo dobrymi rezultatami, już pierwszego dnia zawodów o krok od medalu w konkurencji 200m stylem grzbietowym była Alicja Ulicka, której do zdobycia medalu zabrakło jedynie 0:00,31 ostatecznie Ala wywalczyła czwarte miejsce dopływając do mety jako pierwsza z zawodniczek 17-letnich przed nią uplasowały się tylko zawodniczki starsze. W podwójnej walce o kwalifikacje do finału w konkurencji 100m stylem motylkowym stanął Łukasz Chmielowiec, który po eliminacjach zajmował szesnastą pozycję ex aequo z dwójką innych zawodników. Niecodzienna sytuację musiał rozwiązać wyścig repasażowy, w którym to Łukasz musiał uznać wyższość rywala z klubu AZS UMCS Lublin. Drugi dzień zawodów to przede wszystkim wyścigi sprinterskie w konkurencji 50m stylem grzbietowym do ścisłego finału awansowała Alicja Ulicka zajmując w nim piąte miejsce, Łukasz Chmielowiec w konkurencji 50m stylem motylkowym zakwalifikował się do finału B, w którym ostatecznie zajął trzecie miejsce. Ostatni dzień rywalizacji przyniósł dla naszego klubu upragniony medal, którego zdobywczynią była Alicja Ulicka. Alicja potężnie zdeterminowana przystąpiła do rywalizacji w konkurencji 100m stylem grzbietowym, w której po wspaniałej walce wywalczyła tytuł wicemistrzyni Polski! Pozostali nasi reprezentacji rywalizowali na swoim bardzo dobrym poziomie, jedynie Kornelia Walz na skutek walki z kontuzją nie zdążyła z formą i jej wyniki uzyskane w Gliwicach były poniżej oczekiwań. Gratulujemy wszystkim naszym zawodnikom bardzo dobrych wyników oraz życzymy udanego zasłużonego wakacyjnego wypoczynku.