loader image

Otwarte Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w Pływaniu

Rekordowa Ilość medali pływaków UKS Nawa Skierniewice podczas Zimowych Mistrzostw Województwa w Pływaniu, które odbyły się na 50 metrowej pływalni w Łódzkiej Zatoce Sportu w dniach 22-23.02.2020 – 22 złote, 17 srebrnych i 17 brązowych – łącznie 56. Skierniewice trzecią siłą  Łódzkiego Okręgu w pływaniu, warto zaznaczyć że do rywalizacji włączyło się 27 klubów!!!

Złoci medaliści:

  • Joanna Świderska – 400m stylem zmiennym
  • Weronika Lesiak – 50m stylem dowolnym
  • Jakub Lesiński – 50m stylem dowolnym
  • Weronika Lesiak – 200m stylem klasycznym
  • Alicja Ulicka – 100m stylem motylkowym OPEN
  • Joanna Świderska – 100m stylem motylkowym
  • Zuzanna Denisiewicz – 50m stylem grzbietowym
  • Alicja Rodziewicz – 50m stylem grzbietowym
  • Jakub Lesiński – 50m stylem grzbietowym
  • Alicja Rodziewicz – 200m stylem dowolnym
  • Joanna Świderska – 50m stylem motylkowym
  • Alicja Rodziewicz – 50m stylem motylkowym
  • Alicja Ulicka – 200 stylem grzbietowym OPEN
  • Alicja Rodziewicz – 200m stylem grzbietowym
  • Jarosław Jankiewicz – Delgado – 1500m stylem dowolnym
  • Alicja Rodziewicz – 100m stylem dowolnym
  • Weronika Lesiak – 100m stylem klasycznym
  • Świderska Joanna – 200m stylem motylkowym
  • Alicja Rodziewicz – 100m stylem grzbietowym
  • Zuzanna Denisiewicz – 100m stylem grzbietowym
  • Alicja Ulicka – 100m stylem grzbietowym OPEN
  • Joanna Świderska – 200m stylem zmiennym

Srebrni medaliści :

  • Jarosław Jankiewicz – Delgado – 200m stylem klasycznym
  • Bartłomiej Karwat – 100m stylem motylkowym
  • Alicja Ulicka – 50m stylem grzbietowym OPEN
  • Bartłomiej Karwat – 50m stylem grzbietowym
  • Nadia Lipowska – 200m stylem dowolnym
  • Weronika Lesiak – 100m stylem klasycznym
  • Alicja Ulicka – 50m stylem motylkowym OPEN
  • Weronika Lesiak – 50m stylem motylkowym
  • Bartłomiej Karwat – 50m stylem motylkowym
  • Zuzanna Denisiewicz – 200m stylem grzbietowym
  • Bartłomiej Karwat – 200m stylem grzbietowym
  • Nadia Lipowska – 100m stylem dowolnym
  • Alicja Ulicka – 100m stylem dowolnym
  • Bartłomiej Karwat – 100m stylem grzbietowym
  • Jakub Lesiński – 100m stylem grzbietowym
  • Weronika Lesiak – 200m stylem zmiennym
  • Bartłomiej Karwat – 200m stylem zmiennym

Brązowi medaliści :

  • Natalia Górska – 50m stylem dowolnym
  • Gracjan Kostański – 50m stylem dowolnym
  • Pola Drążkiewicz – 200m stylem klasycznym
  • Oliwia Zakrzewska – 50m stylem grzbietowym
  • Natalia Górska – 50m stylem grzbietowym
  • Zuzanna Denisiewicz – 200m stylem dowolnym
  • Joanna Świderska – 100m stylem klasycznym
  • Pola Drążkiewicz – 100m stylem klasycznym
  • Jakub Lesiński – 50m stylem motylkowym
  • Natalia Górska – 200m stylem grzbietowym
  • Jakub Lesiński – 200m stylem grzbietowym
  • Natalia Górska – 800m stylem dowolnym
  • Pola Drążkiewicz – 100m stylem klasycznym
  • Kornelia Walz – 100m stylem klasycznym
  • Gracjan Kostański – 100m stylem klasycznym
  • Oliwia Zakrzewska – 100m stylem grzbietowym
  • Natalia Górska – 100m stylem grzbietowym

 

Podczas zawodów odbyła się uroczystość wręczania nagród oraz powołań do Kadr za 2019 rok.

 Nagrodzeni skierniewiczanie to:

  • Alicja Ulicka – rekord okręgu w kategorii seniorów na dystansie 200m stylem grzbietowym i 50m stylem grzbietowym
  • Alicja Rodziewicz – rekord okręgu w kategorii 11 lat na dystansie 50 m stylem motylkowym

 Powołania do Kadry Narodowej

  • Alicja Ulicka
  • Jan Michalak

Powołania do Kadry Wojewódzkiej Młodzików

  • Zuzanna Denisiewicz
  • Pola Drążkiewicz
  • Inez Sarna
  • Weronika Michalik

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych wspaniałych wyników.  👏👏👏