loader image

TRIATHLON

22.07.2022 nasi juniorzy młodsi zwyciężyli Iron Garmin Triathlon 2022 w Rawie Mazowieckiej na dystansie 1/8 IM (Woda 0,475km, Rower 22,5km, Bieg 5,27km). Jarek Jankiewicz-Delgado stanął na podium zajmując pierwsze miejsce w kategorii M16-17lat i mocne 4 Miejsce w klasyfikacji ogólnej z czasem 1:06:10 i jak przystało na pływaka w wodzie był najszybszy zajmując pierwsze miejsce na etapie pływackim. Jakub Lesiński uplasował się również na podium zajmując drugie miejsce w kategorii M16-17lat i wysokie 5 Miejsce w klasyfikacji ogólnej z czasem 1:06:43. Na rowerze Kuba mocno ze średnią 37km/h, Jarek 35km/h. Emocjonujący etap biegowy z kolei Jarek ze średnią 3:26 min/km, Kuba 3:51 min/km. Chłopcy wspaniale walczyli i sytuując się na podium coraz wyraźniej zaznaczają swoją obecność w czołówce juniorskiej polskiej elity triathlonowej. W biegu towarzyszącym Iron Garmin Junior 2022 nasza zawodniczka Natalia Jankiewicz-Delgado również na podium zajmując drugie miejsce w biegu na 500m w Kat K10-11.

W Mistrzostwach Polski na dystansie super sprinterskim w Krakowie swoich sił spróbowała Pamela Broniarek. Dystans mierzący 300m pływania 8 km roweru oraz 2 km biegu przyniósł wiele doświadczeń startowych. Nasza zawodniczka sklasyfikowana została na 9 miejscu open oraz na 4 w swojej kategorii wiekowej.