loader image

W sumie osiem dni zmagań w ramach zimowych mistrzostw Polski mają za sobą reprezentanci UKS NAWA Skierniewice, przez pierwsze trzy dni rywalizowali zawodnicy 15 i 16-letni (14-16.12.2018). W Gorzowie Wielkopolskim startowali – Norbert Kalisiak, Hubert Skowronek i Zuzanna Orłowska, zaś w Ostrowcu Świętokrzyskim Bartosz Stefanowski i Jan Michalak. Najwyższe lokaty w rywalizacji zajmował Bartosz Stefanowski, który zajął piąte miejsce w konkurencji 200m stylem motylkowym oraz ósme miejsce w konkurencji 100m stylem motylkowym. W wyścigach finałowych wystąpił również Jan Michalak, który był dwukrotnie trzeci w finale B w konkurencjach 400m i 200m stylem zmiennym. Kolejne pięć dni rywalizacji to pokaz szybkości pływania w mistrzostwach Polski seniorów, młodzieżowców i juniorów 17-18-lat – Lublin (18-22.12.2018). Bardzo wysoki poziom pływania zaprezentowała Alicja Ulicka, która w konkurencji 200m stylem grzbietowym zajęła wśród wszystkich startujących zawodniczek szóste miejsce, a osiągnięty rezultat w gronie seniorów przełożył się na brązowy medal wśród juniorów 17-18-lat. Alicja również zajęła piąte miejsce w konkurencji 100m stylem grzbietowym oraz siódme miejsce w konkurencji 50m stylem grzbietowym. Wspaniały występ mają za sobą nasze zawodniczki, które wystąpiły w konkurencji 4x200m stylem dowolnym w kategorii młodzieżowej, nasze reprezentantki płynąc w kładzie Izabela Zyga, Patrycja Białkowska, Katarzyna Sarna i Pamela Broniarek wywalczyły brązowy medal. Wysokie rezultaty osiągali również – Kornelia Walz zajmując ósme miejsce w konkurencji 100m stylem zmiennym, Łukasz Chmielowiec zajmując trzynaste miejsce w konkurencji 50m stylem motylkowym oraz nasza juniorska sztafeta, która w konkurencji 4x50m stylem zmiennym zajęła siódme miejsce (skład sztafety: A. Ulicka, K. Walz, Ł. Chmielowiec i B. Brodowski). Gratulujemy bardzo dobrych rezultatów i osiągnięć, życząc jeszcze lepszych w przyszłym roku.