loader image

Zimowe Mistrzostwa Polski w Pływaniu - Gliwice 2021

             Po raz kolejny gliwicka pływalnia Olimpijczyk gościła najlepszych pływaków z kraju, tym razem byli to juniorzy 16-letni, którzy rywalizowali w Mistrzostwach Polski w Pływaniu. Trzydniowe zmagania (10-12.12.2021) z udziałem pięcioosobowej reprezentacji naszego Klubu obfitowały mnóstwem emocji. Joanna Świderska czterokrotnie kwalifikowała się na wyścigów finałowych. W swojej koronnej konkurencji 200m stylem motylkowym Joanna awansowała do wyścigu medalowego z drugim czasem eliminacji w finale zaś poprawiając swój dotychczasowy rekord życiowy o ponad pięć sekund (2:19,42) zakończyła rywalizację na czwartej pozycji do zdobyczy medalowej zabrakło tak nie wiele. W swoich pozostałych startach Asia kończyła rywalizację z nowymi „życiówkami” plasując się w finałach A w konkurencji 100m stylem motylkowym na szóstej pozycji zaś w konkurencji 50m stylem motylkowym na pozycji ósmej. W konkurencji 200m stylem zmiennym zajęła miejsce trzecie w finale B.

             Natalia Górska również czterokrotnie walczyła w popołudniowych finałach. W konkurencji 50m stylem grzbietowym w bezpośredniej walce medalowej uzyskując wynik życiowy – bliski „złamania” 30 sekund (0:30,12) na mecie zameldowała się na szóstej lokacie. Natalia w pozostałych swoich startach uzyskiwała kwalifikacje do finałów B, w których w konkurencji 100m stylem grzbietowym zajęła miejsce trzecie z wynikiem 1:05,78, w konkurencji 200m stylem grzbietowym miejsce szóste (2:25,28) i zwyciężyła w konkurencji 50m stylem dowolnym z czasem 0:27,15.  

         Dwukrotnym finalistą mistrzostw został Jakub Lesiński, który w konkurencjach stylu grzbietowego pewnie kwalifikował się do finałów B, aby zakończyć w nich rywalizację na dystansie 200m na pozycji ósmej, zaś na dystansie 100m na pozycji dziewiątej.

          Swoje starty okraszone rekordami życiowymi mają również za sobą Gracjan Kostański i Kamil Goździk. Gracjanowi, który poprawiając swój dotychczasowy wynik o ponad dwie sekundy, niewiele zabrakło do kwalifikacji finałowej w konkurencji 100m stylem klasycznym (1:09,94). Kamil zaś najwyżej został sklasyfikowany – na pozycji siedemnastej – w konkurencji 1500m stylem dowolnym. Wszystkim naszym reprezentantom gratulujemy uzyskanych rezultatów i życzymy dalszych sukcesów.