loader image

Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 16-lat. Lublin 2019

Medalowymi okazały zimowe mistrzostwa Polski juniorów 16lat dla naszych zawodników. Podczas rozgrywanych w Lublinie w dniach 13-15.12.2019 nasi reprezentanci Jan Michalak i Bartosz Stefanowski popisali się wspaniałymi wynikami w swoich startach. Nowe rekordy życiowe przełożyły się na zajmowane przez nich lokaty. Spektakularny wynik osiągnął Jan Michalak w konkurencji 200m stylem zmiennym, przyjechał do Lublina z dwunastym czasem zgłoszenia do konkurencji, a rywalizację zakończył na drugim miejscu zostając tym samym wicemistrzem Polski!!! Janek również wspaniale zaprezentował się w konkurencjach 100m i 400m stylem zmiennym w obu zakwalifikowywał się do ścisłych finałów na dystansie 400m uplasował się na szóstej pozycji zaś na dystansie 100m został sklasyfikowany na dziewiątej lokacie. Drugi z naszych reprezentantów Bartosz Stefanowski również dzięki ustanowionym nowym rekordom życiowym wszedł w grono najszybszych delfinistów mistrzostw. Bartek kwalifikował się do ścisłych finałów w konkurencjach 100m i 200m stylem motylkowym na dystansie 100m ukończył rywalizację na dziesiątej lokacie, zaś na dystansie 200m dopłynął do mety na dziewiątym miejscu. W konkurencji 50m stylem motylkowym Bartek zajął drugie miejsce w finale B. Dziękujemy za wspaniałe emocje, które towarzyszyły nam podczas lubelskich startów naszych reprezentantów i życzymy dalszych postępów.