loader image

Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w Pływaniu

Wspaniałymi startami zaprezentowali się nasi zawodnicy startujący w Zimowych Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców w Pływaniu. Autorką największych triumfów skierniewickiej reprezentacji była Alicja Ulicka, która każdy swój start kończyła zdobyczą medalową! W swojej koronnej konkurencji 200m stylem grzbietowym Alicja wywalczyła tytuł wicemistrzyni Polski uzyskując wynik 2:16,79. Do srebrnego medalu nasza zawodniczka dołożyła jeszcze dwa brązowe medale w konkurencjach stylu grzbietowego na dystansach 50 i 100 metrów. Podczas mistrzostw swój pierwszy w karierze awans do finału seniorskiego zaliczył nasz siedemnastolatek Jan Michalak, który startując w finale B konkurencji 200m stylem zmiennym, ustanawiając swój nowy rekord życiowy ostatecznie uplasował się na piątym miejscu. Piąte miejsce w konkurencji 4x100m stylem zmiennym wywalczyła nasza młodzieżowa sztafeta dziewcząt płynąca w składzie (Alicja Ulicka, Kornelia Walz, Katarzyna Sarna, Patrycja Białkowska). Dumni ze zdobyczy medalowych gratulujemy wspaniałych występów naszym reprezentantom.