loader image

Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów 18-19lat - Bydgoszcz 1-5.12.2021

W tym roku wyjątkowo, zimowa rywalizacja w ramach mistrzostw Polski rozpoczęła się od konfrontacji w kategoriach senior, młodzieżowiec i junior 17-18lat. Zakończone w miniony weekend pięciodniowe zmagania na bydgoskiej Astorii pozwoliły wyłonić najlepszych pływaków w tych kategoriach wiekowych. Dwójka naszych reprezentantów – Jan Michalak i Bartosz Stefanowski, zachwycili bardzo dobrymi rezultatami. Janek po raz pierwszy w swojej karierze zakwalifikował się do ścisłego finału seniorskiego w konkurencjach 200m i 400m stylem zmiennym. W bezpośredniej walce medalowej z najlepszymi pływakami w kraju ostatecznie uplasował się na piątym miejscu w konkurencji 200m stylem zmiennym i szóstym w konkurencji 400m stylem zmiennym. W swoim trzecim starcie w konkurencji 100m stylem zmiennym Janek zajął miejsce jedenaste. Drugi z naszych reprezentantów – Bartosz Stefanowski w swojej koronnej konkurencji jaką jest 200m stylem motylkowym zwyciężając w juniorskim finale zajął ostatecznie dwunaste miejsce. Już od najbliższego piątku do rywalizacji o medale mistrzostw Polski przystąpią juniorzy młodsi, gratulując występów naszym zawodnikom w Bydgoszczy trzymamy kciuki za dobre starty w Gliwicach, Lublinie i Olsztynie.