loader image

Puchar Sprintu Night&Lights Swim 2019

W dniu 09.11.2019 na pływalni Olimpijczyk w Gliwicach odbyły się zawody Night and Light Swimming. Do zawodów zgłosiło się aż 430 zawodników urodzonych w latach 2008-2005. Dla naszych zawodników była to pierwsza tego typu impreza w życiu gdzie zawody zostały rozegrane na pływalni o wymiarach Olimpijskich atmosferę potęgował fakt, że finały konkurencji zostały rozegrane z wykorzystaniem najnowocześniejszych technik audiowizualnych oraz pirotechnicznych wzorcujących się na największych imprezach pływackich na świecie. Niezwykła atmosfera oraz niespotykane widowisko przyczyniły się do świetnych występów naszych zawodników w finałach. Miejscami na podium mogą pochwalić się: Alicja Rodziewicz, która zajęła 2 miejsce w konkurencji 50m stylem grzbietowy oraz 3 miejsce w konkurencji 50m stylem motylkowym, Joanna Świderska 2 miejsce w konkurencji 50m stylem motylkowym oraz trzecie miejsce w konkurencji 100m stylem motylkowym. Natalia Górska 3 miejsce w konkurencji 50m stylem grzbietowym oraz w konkurencji 50m stylem dowolnym, Weronika Lesiak 3 miejsce w konkurencji 50m stylem klasycznym. Wspaniałe rezultaty w startach indywidualnych przełożyły się na końcowy sukces w klasyfikacji drużynowej – nasz Klub zajął drugie miejsce wśród 36 zgłoszonych reprezentacji. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach.